Anasayfa > Lüzumlu Bilgiler

Gıdalar Hakkında Bilinmeyen Gerçekler - Lüzumlu Bilgiler


-MILKSHAKE olarak bilinen soguk tatlı yaz aylarının aranan içicekleri içeriğinde en az 50 tatlandırıcı içerirler ve bunların içinde malesef etil asetat, fenetil alkol ve çözücü de var.

-Aranızda yemeğinden saç/kıl çıkmayan olmamıştır ama ilginçtir ki fast food restoranlarında karşılaşılan kıllar genellikle kasık bölgesine ait oluyor ( ortalama bir tüketici için yılda 12 adet ) 

-Tavuk nugget : Yeniden şekillendirilmeden önce, tavuk nugget, sosis, salam ve sucuk gibi gıdalar pembe hamurlu iğrenç bir çamur gibi görünüyor. Bu mekanik ayırma adı verilen ve sıyırma işleminden sonra kalan kemik kalıntıları "düzeltmek" için etkili bir yoldur. İşlem sonunda aşırı bakteri oluşumunu gidermek için et amonyak ile yıkanır. 
-Amonyağın tadını örtbas etmek içinse et sonrasında yeniden yapay aromalar ve boyalar ile harmanlanır 

-Fıstık ezmesi içinde böcekler ve kemirgen kılları var.... FDA, yasal olarak her 100 gram fıstık ezmesinin ortalama 30 böcek parçası içermesine izin verir.Aynı yarım kap fıstık ezmesinde en az bir kemirgen tüyüne de rastlayacaksınız. Hmmm, lezzeti değil mi 

-Shellac, jelibonların önemli bir içeriğidir! Shellac, genellikle ahşap yüzey ve mobilyaların parlaklığını artırmak için kullanılan bir üründür. Ne tuhaftır ki jelibonlar da parlaklıklarını bu üründen alıyorlar. Tayland’da yaşayan ve Kerria Iacca adını taşıyan bir böceğin salgısından elde ediliyor