Anasayfa > Fıkralar

Havuzbaşı Partisi - Fıkralar


Sonradan görme çok zengin olan Adam, Yeni yaptırdığı konağında havuzbaşında parti vermektedir, Partinin sahibi hafif çakırkeyif halde, partiye heyecan ve hareket katmak amacıyla mikrofonu eline alıp konuşmaya başlar: 


- "Arkadaşlar evdeki akvaryumumda bulunan on aç piranha'yi şimdi bu havuza attıracağım. Havuza atlayıp sağ salim karşıya geçebilen kişi şu gördüğünüz sarışın bomba ile sabaha kadar güzel bir gece geçirebilir" 
Ancak kimseden ses seda çıkmaz. Bir süre sonra ev sahibi devam eder. - "Peki bu işi başarabilene şu esmer hatunu da vereceğim". 


Biraz Beklerler, ancak yine kimsede ses yok. - "Hadi bugün bonkör günümdeyin, ilaveten bir de Mercedes otomobil vereceğim " 


Ancak yine ölüm sessizliği sürmektedir. Artık canı sıkılan ev sahibi devam eder. - Peki tamam, isteyene havuzun karşısındaki şu ibne garsonu da vereceğim. 


Anında Şlaaaaap diye bir ses duyulur... Temel suda şapada şupada hızla yüzer ve nefes nefese karşıya çıkar. Sonra hızla koşarak havuzun öbür tarafına gelir ve avazı çıktığı kadar bağırır: 

- Nerde o ibne! 

- Beyefendi az önce söylemiştim, havuzun karşısında! 


Temel devam eder: - O değil ula! Beni havuza iten ibne nerde......